Print
YM
E-mail
Mai mare|Mai mic

US Open / Seven Romanians in the second day of the competition

Marţi, 1 septembrie 2009, 14:43 English

Sorana Cirstea, favorita nr. 24 la US Open
Foto: captura wimbledon.org
Victor Hanescu, Edina Gallovits, Raluca Olaru and Alexandra Dulgheru were not very lucky in the first US Open Grand Slem day. Seven Romanians are competing for to qualifying for the second US Open round: Sorana Cirstea (favourite no. 24), Monica Niculescu, Victor Crivoi and two double pairs: Horia Tecau/Andrei Pavel and Victor Hanescu/Gabriel Trifu.

The US Open Grand Slem is transmitted by Eurosport.

The results for US Open first tour in the first day:

Kim Clijsters (BEL) - Viktoriya Kutuzova (UKR) 6-1 6-1
Roger Federer (SUI) - Devin Britton (USA) 6-1 6-3 7-5
Serena Williams (USA) - Alexa Glatch 6-4 6-1
Venus Williams (USA) - Vera Dushevina (RUS) 6-7(5) 7-5 6-3
Andy Roddick (USA) - Bjorn Phau (GER) 6-1 6-4 6-2
Victoria Azarenka (BLR) - Alexandra Dulgheru (ROU) 6-1 6-1
John Isner (USA) - Victor Hanescu (ROU) 6-1 7-6(14) 7-6(5)
Amelie Mauresmo (FRA) - Tatjana Malek (GER) 6-3 6-4
James Blake (USA) - Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) 6-1 6-4 7-5
Daniela Hantuchova (SVK) - Meghann Shaughnessy (USA) 6-2 4-6 6-1
Mikhail Youzhny (RUS) - Paul-Henri Mathieu (FRA) 2-6 7-5 6-0 6-2
Flavia Pennetta (ITA) - Edina Gallovits (ROU) 6-0 6-4
Vera Zvonareva (RUS) - Nuria Llagostera Vives (ESP) 6-0 6-4
Lleyton Hewitt (AUS) - Thiago Alves (BRA) 6-0 6-3 6-4
Vania King (USA) - Anastasiya Yakimova (BLR) 2-1 abandon Yakimova
Nikolay Davydenko (RUS) - Dieter Kindlmann (GER) 6-3 6-4 7-5
Robert Kendrick (USA) - Martin Vassallo Arguello (ARG) 6-3 6-2 6-2
Bethanie Mattek-Sands (USA) - Iveta Benesova (CZE) 6-3 6-4
Radek Stepanek (CZE) - Simone Bolelli (ITA)  6-4 6-4
Maria Kirilenko (RUS) - Mariya Koryttseva (UKR)6-2 6-1
Marsel Ilhan (TUR) - Christophe Rochus (BEL) 3-6 6-3 36- 7-5 7-5
Anabel Medina Garrigues (ESP) - Gail Brodsky (USA) 6-4 6-4
Leonardo Mayer (ARG) - Andrey Golubev (KAZ) 6-4 4-6 7-5 6-3
Francesca Schiavone (ITA) - Yvonne Meusburger (AUT) 6-1 6-2
Tommy Robredo (ESP) - Donald Young (USA) 6-4 3 -6 6-2 6-3
Jill Craybas (USA) - Carly Gullickson (USA) 6-3 7-6(5)
Marc Gicquel (FRA) - Dmitry Tursunov (RUS) 6-2 5-7 6-3 6-3
Marco Chiudinelli (SUI) - Potito Starace (ITA) 7-6(3) 7-6(2) 6-0
Aleksandra Wozniak (CAN) - Laura Granville (USA) 6-1 7-6(7)
Olivier Rochus (BEL) - Igor Kunitsyn (RUS) 6-3 6-0 6-2
Elena Vesnina (RUS) - Lucie Hradecka (CZE) 6-4 7-6(5)
Marcel Granollers (ESP) - Mischa Zverev (GER) 2-6 7-5 3-6 6-4 6-0
Kai-Chen Chang (TPE) - Kaia Kanepi (EST) 6-0 2-6 6-2
Anna Chakvetadze (RUS) - Yurika Sema (JPN) 4-6 6-1 6-2
María Jose Martínez Sánchez (ESP) - Sybille Bammer (AUT) 6-4 1-6 7-6(5)
Agnieszka Radwanska (POL) - Patricia Mayr (AUT) 6-1 6-2
Robin Soderling (SWE) - Albert Montanes (ESP) 6-1 3-6 6-1 6-4
Tommy Haas (GER) - Alejandro Falla (COL) 7-5 4-6 7-6(7) 6-2
Kirsten Flipkens (BEL) - Jelena Dokic (AUS) 6-3 6-4
Na Li (CHN) - Raluca Olaru (ROU) 7-6(4) 6-3
Jan Hernych (CZE) - Rainer Schuettler(GER) 1-6 7-6(5) 6-4 2-6 6-3
Magdalena Rybarikova (SVK) - Valérie Tétreault (CAN) 6-3 4-6 6-1
Timea Bacsinszky (SUI) - Vesna Manasieva (RUS) 6-3 6-4
Samantha Stosur (AUS) - Ai Sugiyama (JPN) 6-4 4-6 6-4
Marion Bartoli (FRA) - Rossana de los Ríos (PAR) 6-1 6-0
Sania Mirza (IND) - Olga Govortsova (BLR) 6-2 3-6 6-3
Philipp Kohlschreiber (GER) - Andreas Seppi (ITA) 6-0 6-4 6-4
Guillermo Garcia-Lopez (ESP) - Peter Polansky (CAN) 6-4 6-4 5-7 3-6 6-1
Barbora Zahlavova (CZE) - Marta Domachowska (POL) 2-6 6-2 6-3
Juan Ignacio Chela (ARG) - Oscar Hernandez (ESP) 6-4 6-4 6-2
Stefanie Voegele (SUI) - Alberta Brianti (ITA) 6-7(10) 6-1 6-3
Somdev Devvarman (IND) - Frederico Gil (POR) 6-3 6-4 6-3
Angelique Kerber (GER) - Andrea Petkovic (GER) 6-4 5-7 6-3
Simon Greul (GER) - Giovanni Lapentti (ECU) 6-3 4-6 3-6 6-0 76(9)
Melinda Czink (HUN) - Maria Elena Camerin (ITA) 6-3 6-4
Michelle Larcher de Brito (POR) - Mathilde Johansson (FRA) 1-6 7-5 6-1

US Open programme for the first tour, the second day:

Arthur Ashe Stadium
WTA - Julia Goerges (GER) v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[6]
WTA - Dinara Safina (RUS)[1] v. Olivia Rogowska (AUS)
ATP - Novak Djokovic (SRB)[4] v. Ivan Ljubicic (CRO)
WTA - Tsvetana Pironkova (BUL) v. Maria Sharapova (RUS)[29]
ATP - Ernests Gulbis (LAT) v. Andy Murray (GBR)[2]

Louis Armstrong Stadium
WTA - Caroline Wozniacki (DEN)[9] v. Galina Voskoboeva (KAZ)
ATP - Tomas Berdych (CZE)[17] v. Wayne Odesnik (USA)
WTA - Roberta Vinci (ITA) v. Jelena Jankovic (SRB)[5]
ATP - Michael Yani (USA) v. Sam Querrey (USA)[22]
WTA - Ana Ivanovic (SRB)[11] v. Kateryna Bondarenko (UKR)

Grandstand
ATP -  Jo-Wilfried Tsonga (FRA)[7] v. Chase Buchanan (USA)
WTA - Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) v. Melanie Oudin (USA)
ATP -  Marin Cilic (CRO)[16] v. Ryan Sweeting (USA)
WTA - Elena Dementieva (RUS)[4] v. Camille Pin (FRA)

Court 4
WTA - Patty Schnyder (SUI)[19] v. Lucie Safarova (CZE)
WTA - Petra Kvitova (CZE) v. Alisa Kleybanova (RUS)[27]
ATP - Kevin Kim (USA) v. Dudi Sela (ISR)
ATP - Ivo Karlovic (CRO)[27] v. Ivan Navarro (ESP)

Court 5
WTA - Petra Martic (CRO) v. Severine Bremond Beltrame (FRA)
ATP - Flavio Cipolla (ITA) v. Julien Benneteau (FRA)
ATP - Andreas Beck (GER) v. Daniel Nestor (CAN)[2]
ATP - Simon Greul (GER) Nenad Zimonjic (SRB)[2]
ATP double - Marc Gicquel (FRA)/ Fabrice Santoro (FRA) v. David Skoch (CZE)/ Igor Zelenay (SVK)

Court 6
WTA - Alona Bondarenko (UKR)[30] v. Alla Kudryavtseva (RUS)
ATP - Denis Istomin (UZB) v. Brendan Evans (USA)
ATP - Nicolas Lapentti (ECU) v. Stanislas Wawrinka (SUI)[19]
WTA - Alize Cornet (FRA) v. Monique Adamczak (AUS)

Court 7
ATP - Jesse Witten (USA) v. Igor Andreev (RUS)[29]
WTA - Katarina Srebotnik (SLO) v. Nadia Petrova (RUS)[13]
ATP - Josselin Ouanna (FRA) v. Rajeev Ram (USA)
WTA - Shenay Perry (USA) v. Monica Niculescu (ROU)

Court 10
WTA - Shuai Peng (CHN) v. Jarmila Groth (AUS)
WTA - Gisela Dulko (ARG) v. Ekaterina Makarova (RUS)
ATP - Teimuraz Gabashvili (RUS) v. Jesse Levine (USA)
WTA - Polona Hercog (SLO) v. Christina McHale (USA)
ATP double - Lukas Dlouhy (CZE)[4]/ Leander Paes (IND)[4] v. Victor Hanescu (ROU)/ Gabriel Trifu (ROU)

Court 11
WTA - Ayumi Morita (JPN) v. Sorana Cirstea (ROU)[24]
WTA - Aravane Rezai (FRA) v. Sabine Lisicki (GER)[23]
ATP - Nicolas Massu (CHI) v. Fernando Gonzalez (CHI)[11]
ATP - Feliciano Lopez (ESP) v. Taylor Dent (USA)

Court 12
WTA - Tamarine Tanasugarn (THA) v. Anastasija Sevastova (LAT)
ATP - Peter Luczak (AUS) v. Viktor Troicki (SRB)[30]
WTA - Varvara Lepchenko (USA) v. Carla Suarez Navarro (ESP)
ATP double - Andrei Pavel (ROU)/ Horia Tecau (ROU) v. Nicolas Mahut (FRA)/ Paul-Henri Mathieu (FRA)

Court 13
WTA - Yanina Wickmayer (BEL) v. Virginie Razzano (FRA)[16]
ATP - Fernando Verdasco (ESP)[10] v. Benjamin Becker (GER)
WTA- Agnes Szavay (HUN)[32] v. Shahar Peer (ISR)
ATP - Juan Pablo Brzezicki (ARG) v. Carsten Ball (AUS)
WTA - Jie Zheng (CHN)[21] v. Anna-Lena Groenefeld (GER)

Court 14
WTA - Sara Errani (ITA) v. Arantxa Rus (NED)
ATP - Michael Berrer (GER) v. Horacio Zeballos (ARG)
WTA- Yaroslava Shvedova (KAZ) v. Masa Zec Peskiric (SLO)
ATP double - Simone Bolelli (ITA)/ Andreas Seppi (ITA) v. Alexander Peya (AUT)/ Sergiy Stakhovsky (UKR)

Court 15
WTA - Kristina Mladenovic (FRA) v. Stephanie Dubois (CAN)
WTA - Anastasia Rodionova (AUS) v. Lourdes Dominguez Lino (ESP)
WTA - Eva Hrdinova (CZE) v. Julie Coin (FRA)
ATP - Paul Capdeville (CHI) v. Victor Crivoi (ROU)
ATP double - Guillermo Garcia-Lopez (ESP)/ Olivier Rochus (BEL) v. Stephen Huss (AUS)[15]/ Ross Hutchins (GBR)[15]

Court 16
ATP - Karol Beck (SVK) v. Maximo Gonzalez (ARG)
WTA - Urszula Radwanska (POL) v. Kristina Barrois (GER)
ATP double- Christopher Kas (GER)/ Philipp Petzschner (GER) v. Marcel Granollers (ESP)/ Tommy Robredo (ESP)
ATP double - Lucas Arnold Ker (ARG)/ Leonardo Mayer (ARG) v. Juan Ignacio Chela (ARG)/ Pablo Cuevas (URU)


Citeste mai multe despre   






















49 views


ESRI



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri